magnifying glass

Raport naukowy dotyczący IPS e.max

Wskaźnik przeżywalności na poziomie 96 procent


Raport naukowy IPS e.max potwierdza trwałość systemu

IPS e.max to jedyny taki produkt z tak wysokim udokumentowanym wynikiem przeżywalności! Właśnie opublikowany został raport naukowy zawierający wyniki badań prowadzonych przez ostatnie 16 lat.

Dokumenty naukowe dotyczące badań tego systemu sięgają wczesnych etapów jego rozwoju. Wyniki badań znaczących ekspertów przyczyniły się do opracowania doskonałej bazy danych. Informacje te oraz potwierdzenie spełnienia wysokich oczekiwań klientów w zakresie niezawodności i estetyki stanowią podstawę sukcesu tych produktów. Ten raport przejrzyście pokazuje jak wyjątkowa niezawodność cechuje materiał IPS e.max.

Wszystkie badane materiały spełniały oczekiwania pacjentów
Raport zawiera podsumowanie najistotniejszych badań iv-vivo oraz in-vitro w przedziale lat 2001-2017. Wyniki mówią same za siebie. Szacunkowy wskaźnik przeżywalności zarówno dla dwukrzemianu litu jak i tlenku cyrkonu wyniósł 96%.

Co więcej, opublikowany w listopadzie 2018 roku Raport niezależnych lekarzy (Independent Clinicians Report) potwierdza wskaźnik przeżywalności materiału IPS e.max CAD na poziomie 95% w ciągu 8 lat.

Doskonała alternatywa dla uzupełnień na metalu
Ze względu na wysoki współczynnik przeżywalności, uzupełnienia pełnoceramiczne wykonane z IPS e.max, w wielu przypadkach stanowią doskonałą alternatywę dla uzupełnień metaloceramicznych, które wciąż są uznawane za standard w stomatologii.

Prezentacja naukowa
Raport zwięźle i przystępnie podsumowuje najważniejsze wyniki in-vivo z 16 badań IPS e.max CAD, 12 IPS e.max Press i 11 IPS e.max ZirCAD. 

Ten raport, podobnie jak Raport niezależnych lekarzy z listopada 2018 r. jest do pobrania z tej strony.

Zdjęcie Dr Lucio A. Quevedo Hernández / Ramón A. Sánchez Hernández, Mexico