Komunikaty medialne

Apr
29
2021

Dyski Ivoclar Digital są teraz dostępne w oprogramowaniu „DentalCAD” firmy exocad

Dzięki tegorocznej aktualizacji użytkownicy exocad mogą korzystać z programu „exocad DentalCAD 3.0 Galway”, który zawiera bibliotekę materiałów Ivoclar Digital Disc do pobrania (dentalshare).

1
 
Feb
26
2021

Idealne rozwiązanie do frezowania tlenku cyrkonu: nowy PrograMill DRY

Laboratoria dentystyczne, które chcą bezpiecznie i wydajnie frezować uzupełnienia z tlenku cyrkonu na miejscu, uznają nową jednostkę frezującą PrograMill DRY firmy Ivoclar Vivadent za idealne rozwiązanie.

 
Jan
20
2021

Ivoclar Vivadent i 3Shape zwiększają zakres współpracy

Ivoclar Vivadent i 3Shape intensyfikują wysiłki, mając wspólny cel, jakim jest opracowanie najlepszych możliwych rozwiązań w zakresie zdrowia jamy ustnej - dla dobrego samopoczucia pacjentów.

 
Dec
15
2020

System Ivotion Digital Denture otrzymał nagrodę ACP Product Innovation Showcase Award 2020

Ivoclar Vivadent Digital Denture System otrzymał nagrodę American College of Prothodontics (ACP) Annual Session Innovation Award 2020 podczas gali z okazji 50-lecia ACP Annual Awards 6 listopada 2020 r.

 
Nov
04
2020

IDS 2021 - Ivoclar Vivadent gospodarzem na wirtualnej platformie eventowej i w studio w Rheinterrassen

Firma Ivoclar Vivadent opracowała unikalną koncepcję umożliwiającą kontakt ze wszystkimi klientami, dystrybutorami i partnerami poza Międzynarodowymi Targami Stomatologicznymi (IDS) odbywającymi się w marcu 2021.

 
Sep
01
2020

Zaufanie buduje pewność: 10-letnia gwarancja IPS e.max®.

Ponad 150 milionów uzupełnień, trwałość na poziomie 96%, ponad 15 lat doświadczenia. Gwarancja IPS e.max jest równie obiecująca, jak sam materiał.

 
Mar
24
2020

International Expert Symposium 2020 goes virtual

Ivoclar Vivadent is shifting its International Expert Symposium 2020 on 12th and 13th June to an online format.

 
Oct
01
2019

Cervitec Liquid: teraz z udoskonaloną formułą

Nowa formuła płynu do pielęgnacji jamy ustnej Cervitec Liquid zawiera ksylitol oraz prowitaminę D-pantenol i 0,1% chlorheksydyny. Płyn Cervitec Liquid jest delikatny dla wrażliwych dziąseł, tkanek wokół implantów i błony śluzowej jamy ustnej.

 
Sep
23
2019

Helioseal F Plus - Skuteczny lak szczelinowy

Skuteczna ochrona bruzd i szczelin. Szybkie i wygodne lakowanie zębów u dzieci i młodzieży.

 
Sep
17
2019

Sprytny pomocnik w gabinecie stomatologicznym – użyty ponad 100 milionów razy

Dzięki specjalnej konstrukcji, retraktor warg i policzków OptraGate osiągnął status gwiazdy filmowej. Ten genialny, mały produkt jest przede wszystkim poręczny i wygodny. A teraz osiągnął 100-milionowy wynik sprzedaży. Ivoclar Vivadent świętował ten sukces wraz z gośćmi z różnych zakątków świata w swojej siedzibie głównej w Schaan.

 
Jul
22
2019

Uproszczona i szybsza aplikacja bondu

Adhese Universal to sprawdzony klinicznie, jednoskładnikowy, światłoutwardzalny materiał łączący stosowany w procedurach łączenia uzupełnień pośrednich i bezpośrednich od Ivoclar Vivadent. Może być stosowany do techniki samowytrawiania – Self-Etch, selektywnego trawienia szkliwa – Selective-Enamel-Etch oraz całkowitego trawienia szkliwa i zębiny – Total-Etch. Unikalna forma aplikatora VivaPen zapewnia szybką i wygodną aplikację Adhese Universal bezpośrednio w ustach pacjenta.

 
May
02
2019

Ivoclar Vivadent i 3Shape współpracują przy tworzeniu technologii obrazowania zębów

Aplikacja „IvoSmile” firmy Ivoclar Vivadent, oparta o technologię Rozszerzonej Rzeczywistości (AR), zostanie zintegrowana z aplikacjami firmy 3Shape które wspierają leczenie ortodontyczne oraz stomatologię zachowawczą. Obie firmy ogłosiły porozumienie o współpracy w zakresie wizualizacji komputerowych zabiegów stomatologicznych w tych obszarach.

 
Mar
11
2019

Tlenek cyrkonu: nowy blok dla użytkowników CEREC

IPS e.max ZirCAD MT Multi z tlenku cyrkonu przeznaczony jest do produkcji koron o wysokich walorach estetycznych i mostów trzypunktowych. Oprócz tego, że jest dostępny jako dysk, IPS e.max ZirCAD MT Multi jest teraz dostępny również w postaci bloków dla systemów CEREC i inLab.

 
Mar
11
2019

Rok biznesowy 2018

Ivoclar Vivadent - ekspert w dziedzinie stomatologii z Liechtensteinu - zakończył rok finansowy 2018 wzrostem obrotów. Łączna sprzedaż wyniosła 810 milionów franków szwajcarskich i w związku z tym przekroczyła ubiegłoroczną wartość o 1,3 miliona franków szwajcarskich. W pierwszej połowie 2019 roku firma przygotowuje się na przyszłość pod nowym kierownictwem: od 1 lipca 2019 roku Diego Gabathuler przejmie kierownictwo.

 
Mar
11
2019

3s PowerCure: Sztuka skuteczności przy wykonywaniu uzupełnień w odcinku bocznym

Technika nakładania warstw, szczególnie w przypadku wypełniania dużych ubytków, jest bardzo czasochłonna. Dentyści mogą teraz skrócić czas leczenia o ponad połowę, osiągając taką samą estetykę i funkcjonalność swoich wypełnień. System produktów 3s PowerCure jest kluczem do poprawy ich wydajności.

 
Feb
27
2019

IPS e.max ZirCAD Prime: redefinicja tlenku cyrkonu

Tylko niektórym markom produktów udaje się zrewolucjonizować rynek stomatologiczny. IPS e.max jest jedną z nich. Dziś Ivoclar Vivadent wprowadza na rynek IPS e.max ZirCAD Prime - materiał, który na nowo definiuje tlenek cyrkonu.

IPS e.max ZirCAD Prime
 
Jan
24
2019

Nagroda dla Roberta Ganleya

Zaledwie kilka miesięcy przed zmianami w Radzie Nadzorczej, CEO Ivoclar Vivadent Robert Ganley doczekał się uznania przez American College of Prosthodontists (ACP) za sposób zarządzania i wkład w przemysł dentystyczny.

 
Jan
21
2019

Bluephase G4

Stylowa, niezawodna i inteligentna: to Bluephase G4 - pierwsza lampa polimeryzacyjna Bluephase wyposażona w zautomatyzowany system pomocy.

 
Sep
04
2018

Ivoclar Vivadent ogłasza zmianę kierownictwa

Diego Gabathuler zostanie nowym dyrektorem generalnym Ivoclar Vivadent AG. Zastąpi Roberta Ganleya, który prowadzi firmę od 2003 roku. Pan Ganley pozostanie członkiem Rady Nadzorczej.

 
Aug
30
2018

Cervitec Gel ocena produktu

W badaniu przeprowadzonym wśród lekarzy dentystów oraz ich zespołów, uczestnicy badania zostali poproszeni o ocenę żelu do higieny jamy ustnej Cervitec Gel. 193 wypełnione ankiety pokazują, że użytkownicy są zadowoleni z optymalnej konsystencji materiału, jego smaku i formuły produktu Cervitec Gel.

 
Apr
03
2018

Lakier ochronny Cervitec Plus ponownie dostępny

Cervitec Plus jest lakierem ochronnym zawierającym 1% chlorheksydyny i 1% tymolu. Lakier zapewnia profesjonalne zwalczanie drobnoustrojów w przypadkach wysokiego ryzyka próchnicy. Zapewnia zaawansowaną ochronę wrażliwych obszarów i dlatego nadaje się do utrzymywania wysokiej jakości uzupełnień protetycznych o największej precyzji wykonania.

 
Mar
22
2018

Rok obrotowy 2017

Ivoclar Vivadent zakończył rok obrotowy 2017 osiągając przychody ze sprzedaży w wysokości 809 mil CHF. Sprzedaż wzrosła o 4,5 % w stosunku do roku 2016. Tempo wzrostu w walutach lokalnych wyniosło 3,3%.

 
Mar
01
2018

Nowość: kompozytowe bloki do skutecznego wykonywania estetycznych uzupełnień stałych

Powszechnie znana "rodzina kompozytów" Tetric powiększa się - nowe bloki kompozytowe Tetric CAD są już dostępne na rynku. Uzupełniają one szeroką ofertę bloków Ivoclar Vivadent. Wprowadzenie na rynek bloków Tetric CAD umożliwia wykonanie każdego rodzaju uzupełnienia metodą cyfrową dla każdego przypadku klinicznego z materiałów Ivoclar Vivadent.

 
Feb
08
2018

IV Międzynarodowe Sympozjum Ekspertów

Międzynarodowe Sympozjum Ekspertów skierowane jest do dentystów oraz techników dentystycznych. Mając za sobą bardzo udane jednodniowe sympozja organizowane w Berlinie (2012r.), Londynie (2014r.) i Madrycie (2016r.) firma Ivoclar Vivadent zdecydowała, że IV Międzynarodowe Sympozjum Ekspertów po raz pierwszy będzie trwało dwa dni.

IES Rome 2018
 
Nov
16
2017

Survey Fluor Protector S

Dentyści i zespoły praktyków ocenili właściwości lakieru Fluor Protector S w przygotowanej ankiecie. Ogółem oceniono 217 kwestionariuszy i wykazano: Fluor Protector S przekonuje użytkowników swoimi walorami.

 
Nov
14
2017

Tlenek cyrkonu: popularny materiał dostępny do stosowania w gabinecie stomatologicznym

Ivoclar Vivadent zaprezentował bloki IPS e.max ZirCAD LT na IDS 2017. Materiał ten usprawni praktykę stomatologiczną umożliwiając wykonywanie estetycznych monolitycznych uzupełnień z tlenku cyrkonu. Wprowadzenie dodatkowych kolorów poszerza spektrum zastosowania.

 
Jul
14
2017

Ivoclar Vivadent przejmuje Kapanu AG

Ivoclar Vivadent AG (Liechtenstein) przejął szwajcarski start- up, firmę Kapanu AG. Obie firmy zamierzają wspólnie pracować nad rozwojem innowacyjnych aplikacji stomatologicznych.

 
Mar
20
2017

Rok obrotowy 2016

Firma Ivoclar Vivadent zakończyła rok obrotowy 2016 raportując przychody ze sprzedaży w wysokości 775 mln CHF. Sprzedaż wzrosła o 2,1% w stosunku do roku poprzedniego. Wzrost wyrażony w walutach lokalnych wyniósł 0,6%.

 
Feb
20
2017

Cervitec Gel – zoptymalizowana formuła dla zwiększonej ochrony

Zoptymalizowany Cervitec Gel zawiera w swoim składzie chlorheksydynę, fluor, ksylitol i prowitaminę D-pantenol. Żel do higieny jamy ustnej firmy Ivoclar Vivadent pomaga utrzymać właściwą higienę zębów, dziąseł, tkanek miękkich wokół implantów i błonę śluzową jamy ustnej.

 
Feb
01
2017

Ivoclar Digital - Skonsolidowana wiedza o technologii cyfrowej

Ivoclar Digital to nazwa nowej marki opracowanej przez Ivoclar Vivadent, zapewniająca dentystom oraz technikom dentystycznym dostęp do najnowocześniejszych możliwych rozwiązań w procesie technologii cyfrowej. Koncepcja marki zostanie zaprezentowana podczas targów IDS 2017.

 
Oct
20
2016

Zenostar: Teraz jeszcze większa estetyka i wydajność

Barwione dyski o średniej translucencji Zenostar MT w kolorze MT od 1 do 4 są przeznaczone do wydajnej produkcji uzupełnień z tlenku cyrkonu. Infiltracja i suszenie wstępne nie są wymagane, co pozwala zaoszczędzić cenny czas.

 
Sep
02
2016

IPS e.max Ceram Selection: nowe masy Effect oraz materiały do charakteryzacji szkliwa

W ofercie IPS e.max® Ceram Selection znalazły się nowe materiały do charakteryzacji szkliwa oraz masy Effect, które charakteryzują się niezwykłymi kolorami i wyjątkowymi właściwościami optycznymi.

 
Apr
15
2016

Wyłoniono finalistów konkursu IPS e.max Smile Award

Finaliści konkursu IPS e.max Smile Award 2016 zostali wybrani. Dziewięć drużyn z podekscytowaniem oczekuje na rozdanie nagród, aby przekonać się w jakiej kolejności wstąpią na podium.

 
Mar
29
2016

Rok obrotowy 2015

Firma Ivoclar Vivadent zakończyła rok 2015 z globalnym przychodem ze sprzedaży w wysokości 759 mln CHF. W walucie lokalnej wzrost wyniósł 5,9% w porównaniu do roku poprzedniego, natomiast przychody wyrażone we frankach szwajcarskich spadły odpowiednio o 0,3%, czego przyczyną jest silna aprecjacja waluty szwajcarskiej.

 
Oct
22
2015

Wieland Zenostar MT

W skład systemu Wieland Zenostar Cyrkonia wchodzą dopasowane do siebie materiały, umożliwiające uniwersalne wykonanie uzupełnień z tlenku cyrkonu. System ten został powiększony o jeszcze jeden estetyczny materiał do wykonywania monolitycznych uzupełnień w odcinku przednim: Wieland Zenostar MT.

 
Oct
22
2015

Programat S1 1600

W konwencjonalnych piecach synteryzacyjnych kompletny proces synteryzacji trwa od pięciu do ośmiu godzin. Nowy Programat S1 1600 działa szybciej i bardziej wydajnie: pozwala synteryzować korony z IPS e.max ZirCAD lub Zenostar MO w czasie jedynie 75 minut. Jest to możliwe dzięki stosowaniu temperatur aż do 1600°C.

 
Oct
22
2015

IPS Style

IPS Style jest pierwszym materiałem ceramicznym zawierającym opatentowane oxyapatyty. Materiał ten został opracowany w celu zwiększenia efektywności pracy laboratoryjnej, łatwiejszego procesu przetwarzania oraz uzyskania naturalnej estetyki wykonywanych uzupełnień.

 
Oct
22
2015

IPS e.max CAD

Nowe bloki o średniej translucencji oraz nowy rozmiar bloków LT poszerzają ofertę materiałową Ivoclar Vivadent. Bloki MT swoją średnią translucencją są odpowiednie do wykonania uzupełnień o wysokiej jasności. Natomiast bloki IPS e.max LT obecnie są dostępne w rozmiarze A14.

 
Oct
22
2015

IPS e.max Ceram

Opracowane na nowo dentyny i brzegi sieczne IPS e.max Ceram umożliwiają osiągnięcie odpowiedniego poziomu jasności, także na translucentnych strukturach.

 
Sep
01
2015

OptraGate

Skuteczne odsunięcie warg i policzków podczas leczenia stomatologicznego - to pragnienie każdego dentysty. OptraGate umożliwia nie tylko względną izolację pola zabiegowego, ale stanowi również bardzo wygodne rozwiązanie.

 
Sep
01
2015

Bluephase

Ivoclar Vivadent wprowadza dwa nowe urządzenia: radiometr Bluephase Meter II oraz lampę polimeryzacyjną Bluephase Style M8

 
Sep
01
2015

Świat ceramiki

Firma Ivoclar Vivadent stworzyła nową interaktywną platformę internetową, umożliwiającą zdobywanie dodatkowych informacji i uzyskiwanie odpowiedzi na wyzwania stawiane współczesnym laboratoriom technicznym

 
Apr
14
2015

Adhese Universal Wet & Dry

Sukces materiału łączącego często uzależniony jest od techniki lekarza dentysty. Większość z tych materiałów wymaga zastosowania techniki łączenia “na mokro”. Tutaj materiał powinien być nakładany na trawioną i lekko wilgotną zębinę, aby uniknąć przesuszenia. Niezwykle trudnym zadaniem, jest ocenienie odpowiedniej wilgotności zębiny, tak, aby uzyskać najbardziej wytrzymałe połączenie.

Adhese_Universal_Wet_&_Dry
 
Mar
09
2015

Programat P710

Pełen innowacyjnych funkcji, nowy Programat P710, może robić więcej niż tylko wypalać. Innowacje obejmują Cyfrowego Asystenta Koloru (DSA) umożliwiającego dokładny dobór odcieni, możliwości telefoniczne oraz technologię podczerwieni zwiększającą niezawodność procesu.

Programat P710_PS_001
 
Nov
03
2014

Ugoda z Dentsply

Od października ubiegłego roku toczą się sprawy sądowe o naruszenie praw patentowych z powództwa Ivoclar Vivadent, w Stanach Zjednoczonych i Niemczech przeciwko Dentsply International Inc., Dentsply Prosthetics U.S. LLC, and Degudent GmbH ("Dentsply"). Dziś Ivoclar Vivadent ma przyjemność ogłosić, że osiągnęła rozstrzygające spór porozumienie z Dentsply, zgodnie z którym Ivoclar Vivadent odstąpi od trwających przeciwko Dentsply procesów, w zamian za co Dentsply wystąpi o licencje patentową i porozumienie o ugodzie z Ivoclar Vivadent.

 
Oct
10
2014

10 lat ewolucji w kompozytach

Tetric EvoCeram został wprowadzony na rynek 10 lat temu, jako uniwersalny kompozyt przeznaczony do wykonywania wypełnień w odcinku przednim i bocznym. Do dziś, z sukcesem wykonanych zostało ponad 100 milionów wypełnień na całym świecie. Zebrane dane kliniczne podkreślają ten sukces. To jest wyjątkowy powód dla Ivoclar Vivadent, aby świętować 10-tą rocznicę jego wprowadzenia.

 
Oct
02
2014

Variolink Esthetic

Nowy materiał - Variolink Esthetic jest światło- i dualnie wiążącym cementem kompozytowym, przeznaczonym do ostatecznego cementowania ceramicznych i kompozytowych uzupełnień protetycznych stałych.

 
Jul
16
2014

Bluephase Style wins the bronze award

The Bluephase Style curing light from Ivoclar Vivadent won the bronze medal at one of the most prestigious design competitions in the medical technology industry.

 
Jun
25
2014

2nd International Expert Symposium in London

Endorsed by the King’s College London Dental Institute, Ivoclar Vivadent hosted the International Expert Symposium ‘The Quality of Esthetics’ in London. World-renowned specialists discussed the latest materials and advanced clinical concepts to an audience of 750 delegates on 14th June 2014.

 
Jul
02
2014

Reference publication celebrates its 10-year anniversary

In time for the company’s international symposium in London, Ivoclar Vivadent published the new issue of the renowned specialist magazine Reflect, 2/2014. For the last ten years, Reflect has offered dental professionals throughout the world a platform for debate and exchange.

 
Apr
29
2014

Programat EP 5010 i EP 3010

Ivoclar Vivadent wprowadza nową generację pieców do tłoczenia: dwufunkcyjne piece Programat EP 5010 i EP 3010. Oba modele są optymalnie skoordynowane z firmowymi materiałami do tłoczenia ceramiki.

 
May
16
2014

Ivoclar Vivadent executes Patent License Agreement with Henry Schein

On May 15, 2014 Ivoclar Vivadent announced that it has recently licensed several of its patents to Henry Schein, Inc. The royalty-bearing license agreement enables Henry Schein to use the rights protected by United States Patent Nos. 7,604,759 and 8,141,217, and several related foreign patents that cover zirconium oxide dental blanks and methods of processing those blanks.

 
Mar
28
2014

Adhese Universal

Firma Ivoclar-Vivadent wprowadziła na rynek swój nowy produkt Adhese Universal, jednoskładnikowy, światłoutwardzalny, uniwersalny materiał łączący stosowany w procedurach łączenia uzupełnień pośrednich i bezpośrednich.

 
Mar
12
2014

Michael Hammer new Managing Director of Wieland Dental

Michael Hammer takes over the management of Wieland Dental in Pforzheim. He succeeds Torsten Schwafert, who left the company at the end of February.

 
Feb
21
2014

Ivoclar Vivadent settles its patent suit against Talladium with license agreement

Today, Ivoclar Vivadent announced that it will dismiss its patent infringement lawsuit against Talladium after signing a license agreement covering certain zirconia discs sold or made by Talladium.

 
Feb
20
2014

Ivoclar Vivadent files ITC complaint against Dentsply

Ivoclar Vivadent (“Ivoclar”), the innovator and manufacturer of IPS e.max products, announced today that it has filed a complaint with the U.S. International Trade Commission against Dentsply International and its affiliates.

 
Jan
23
2014

International Expert Symposium

Inspired by the success of the first International Expert Symposium held in Berlin in 2012, Ivoclar Vivadent will host the second symposium of this kind on 14 June 2014. This time, the event will take place in London.

 
Nov
27
2013

High accolade for Robert Ganley

On 1 November 2013, Robert Ganley was inducted as Honorary Fellow into the International College of Dentists (ICD). The accolade was awarded in honour of Mr Ganley’s outstanding and meritorious service to the dental profession and community.

Robert Ganley
 
Nov
19
2013

Support for the victims of the typhoon in the Philippines

Ivoclar Vivadent AG will donate 200,000 USD to support the people in the Philippines affected by Typhoon Haiyan with immediate relief measures.

 
Oct
31
2013

Ivoclar Vivadent Files Patent Suit Against Dentsply and DeguDent GmbH

Ivoclar Vivadent, makers of IPS e.max® products, announced today that they have filed a patent-infringement lawsuit in the United States District Court for the District of Delaware against Dentsply International Inc., Dentsply Prosthetics, and DeguDent GmbH.

 
Oct
29
2013

Robert Ganley new Honorary Director of the ACP Education Foundation

The American College of Prosthodontists recognized Ivoclar Vivadent AG CEO Robert Ganley as Honorary Director of the ACP Education Foundation.

 
Oct
09
2013

New subsidiary in Russia

Ivoclar Vivadent has founded a subsidiary in Russia, enhancing its presence in growing markets.

 
Jul
04
2013

Awards show AACD

Ivoclar Vivadent has been recognized for excellence, innovation and leadership in cosmetic dentistry by the American Academy of Cosmetic Dentistry.

 
May
14
2013

New Chief Technology Officer

Dr Thomas Hirt, Director of Organic Chemistry at Ivoclar Vivadent, will succeed Dr Volker Rheinberger as Chief Technology Officer (CTO) at the beginning of June 2013. Dr Rheinberger will step down from day-to-day operations and become a new member of the company’s Supervisory Board.

 
Apr
29
2013

Collaboration with Zimmer/Zfx

Ivoclar Vivadent has again expanded the partnership program with milling centres for digital dental applications. The latest member to the Authorized Milling Partner program is Zimmer/Zfx, an international supplier of CAD/CAM solutions.

 
Apr
03
2013

Ground-breaking ceremony for new production plant

In the presence of state and local government officials, Ivoclar Vivadent officially broke ground today for a new production plant at its premises in Bürs, Austria. Due to the increase in production capacity, 30 additional jobs will be created. The investment amounts to around five million euros.

 
Mar
14
2013

Collaboration with Camlog

Ivoclar Vivadent has entered into a collaboration agreement with Camlog under the Authorized Milling Partner program. This collaboration is an opportunity for dental laboratories to capitalize on the strengths of both companies. Whilst Ivoclar Vivadent is a leading company in esthetic prosthetic solutions, Camlog is a leading supplier of implant systems.

 
Mar
11
2013

The 2012 business year

Ivoclar Vivadent has completed the business year 2012 with a sales increase of 4%. The product segments of all-ceramics, equipment and luting materials were the main forces driving this growth.

 
Mar
11
2013

New product categories

Ivoclar Vivadent has divided its product portfolio into three major categories. This has been done with the aim of making it easier for dental professionals to find their way around the company’s product range. The categories have been created on the basis of the different treatment and working procedures in the dental office and laboratory.

Logo_New categories_e_V
 
Jan
29
2013

Ivoclar Vivadent at IDS 2013

Ivoclar Vivadent is inspired by a passion for practice-oriented products and market-specific innovations. The company is again demonstrating its innovative strength at this year’s IDS.

 
Jan
15
2013

Prof Dr Heinrich Kappert retired

After ten years as Sector Manager R&D Technologies at Ivoclar Vivadent, Prof Dr Heinrich Kappert retired in December 2012.

 
Nov
21
2012

Acquisition of Wieland Dental

With the acquisition of Wieland Dental, Ivoclar Vivadent strengthens its position in the field of all-ceramics. Ivoclar Vivadent, headquartered in Schaan, Liechtenstein, announced the acquisition of Wieland Dental today. The acquisition is planned to be completed in the fourth quarter of 2012.

 
Nov
15
2012

New building

Ivoclar Vivadent AG has invested about 20 million Swiss Francs in its Headquarters in Schaan this year. The most recent project is the newly inaugurated building on the company premises, thus resolving the shortage of space.

 
Oct
01
2012

International Expert Symposium by Ivoclar Vivadent

Ivoclar Vivadent hosted a prestigious professional education event in Berlin on 15 September 2012: At the International Expert Symposium, fourteen world renowned specialists discussed the topical theme of “All-Ceramics meets Implant Esthetics”.

 
Jun
05
2012

New Chief Financial Officer

Today, Ivoclar Vivadent has announced that, effective 4 June 2012, Franz Berger has been appointed as the new Chief Financial Officer (CFO) and Member of the Corporate Management of the Ivoclar Vivadent Group.

 
May
15
2012

International Expert Symposium

Under the heading “All-Ceramics meets Implant Esthetics”, Ivoclar Vivadent will hold an International Expert Symposium in Berlin on Saturday, 15 September 2012. The symposium is aimed at dentists and dental technicians.

Inserat_ExpertenSymposium_e
 
Apr
05
2012

The 2011 business year

Ivoclar Vivadent completed the year 2011 with very good sales in global market regions and key product categories. However, the appreciation of the Swiss franc weakened the positive result, leading to a sales drop of 4%.

 
Mar
08
2012

Website for mobile phone or tablet PC

The Ivoclar Vivadent website has been optimized to feature a format compatible with mobile phones and tablet PCs. Users can now access the content of the website much more easily and conveniently while on the road.

Mobile compatible website
 
Dec
21
2011

Cementation Navigation System

In response to the increasing popularity of the mobile internet, Ivoclar Vivadent has developed a new app version of the Cementation Navigation System. The new app allows users to gain an overview of the cementation options also during breaks or while on the move.

Cementation Navigation System
 
Sep
07
2011

Bluephase Style

Ivoclar Vivadent presents the smaller and handier version of the tried-and-tested Bluephase curing light: Bluephase style. Given the light’s ergonomic shape and its low weight, Bluephase style suits the hands of men and women.

 
Mar
21
2011

IPS e.max Press Abutment Solutions

Implant-retained hybrid restorations can now be produced in the press technology – thanks to IPS e.max Press Abutment Solutions from Ivoclar Vivadent. Two different solutions involving lithium disilicate glass-ceramics in conjunction with a titanium base are available to users.

 
Mar
21
2011

Programat EP 5000 and EP 3000

Ivoclar Vivadent has equipped its press and ceramic furnaces Programat EP 5000 and EP 3000 with a series of new technological features and functions. This includes Power Saving Technology, Thermo Shock Protection and Cooling Shock Protection. At the same time, the EP 5000 has been fitted with an optimized user interface and the EP 3000 with a new keypad design.

 
Mar
21
2011

Ivoclean

Ivoclean from Ivoclar Vivadent effectively cleans the bonding surfaces of prosthetic restorations after intraoral try-in. The paste is easy to use and can be universally applied.

 
Mar
21
2011

Cementation Navigation System

The Cementation Navigation System, a new multimedia application from Ivoclar Vivadent, offers dentists practical orientation and guidance in the selection of the best luting material for each case.

 
Mar
21
2011

Callisto Implant 33 and Colado NC

Ivoclar Vivadent expands its alloy range with two new alloys: Callisto Implant 33 and Colado NC. The alloy Callisto Implant 33 enables dental technicians to fabricate high-strength, cost-efficient frameworks. Colado NC is an economically attractive alloy which offers easy and convenient processing.

 
Mar
21
2011

Tetric EvoCeram Bulk Fill

Tetric EvoCeram Bulk Fill is the new composite for the direct restoration of posterior teeth. This material enables cavities to be filled with increments of up to 4 mm.

 
Mar
21
2011

IPS Empress Direct Color und Opaque

Ivoclar Vivadent launches two new materials for the individual characterization of highly esthetic restorations: IPS Empress Direct Color and Opaque. Both materials can be used for anterior and posterior restorations.

 
Mar
21
2011

Helioseal F and Helioseal Clear

Ivoclar Vivadent has further developed the design of the syringes in which the fissure sealants Helioseal F and Helioseal Clear are supplied. Due to the new syringes, these products are easier to dispense and apply.

 
Mar
21
2011

Proxyt

The new Proxyt pastes clean even more effectively and gently, due to their advanced formula. The pastes are designed for professional, needs-oriented cleaning and polishing of teeth, restorations and implant-supported dentures.

 
Feb
24
2011

Tetric EvoCeram

Tetric EvoCeram, the light-curing, universal nano-hybrid composite from Ivoclar Vivadent, has undergone a comprehensive redesign. Furthermore, Tetric EvoCeram is available in three new shades. The clinically proven composite impresses users with its well-balanced composite technology.

 
Aug
31
2010

IPS e.max Press Impulse

Ivoclar Vivadent’s IPS e.max Press ingots are now also available as Impulse ingots. They are offered in three different brightness values and two opalescent shades - and are used in the fabrication of partial crowns, single crowns as well as bridges.

 
Aug
31
2010

IPS e.max CAD-on technique

What makes the new CAD/CAM-based processing technique IPS e.max CAD-on so special is that it involves a combination of the materials lithium disilicate and zirconium oxide. The lithium disilicate glass-ceramic IPS e.max CAD stands for high strength and esthetics. restorations.

 
Jul
23
2010

Stratos

The new CD-ROM “Precision, Function, Design” from Ivoclar Vivadent presents the functionality of the masticatory system and dental articulators in easy-to-follow multimedia form.

 
Aug
18
2010

IPS InLine One

IPS InLine One is a modern one-layer metal-ceramic for quick and efficient layering on the most popular ceramic alloys. With the IPS InLine One one-layer metal-ceramic from Ivoclar Vivadent, dental technicians can achieve their layering in one single working step. This offers a wealth of advantages: The time-savings are considerable and the material consumption is clearly reduced.

IPS InLine One
 
Aug
10
2010

Cervitec Liquid

The ready-for-use, antibacterial mouth rinse Cervitec Liquid from Ivoclar Vivadent allows bacteria to be controlled effectively: It contains 0.1% chlorhexidine, xylitol and essential oil. Furthermore, Cervitec Liquid is alcohol-free and therefore suitable for sensitive patients who need to avoid alcohol because of age-related, cultural, religious or medical reasons. One of Cervitec Liquid’s distinctive features is its pleasant taste, which promotes patient compliance.

 
Jan
08
2010

ExciTE F and ExciTE F DSC

ExciTE F and ExciTE F DSC are fluoride-releasing total etch adhesives from Ivoclar Vivadent. The choice of the product to use depends on whether or not the curing light will be able to cure the adhesive. In addition to being supplied in bottles and single-dose vessels, ExciTE F is now also available in the new VivaPen delivery form.

 
29. Apr 2021

Dyski Ivoclar Digital są teraz dostępne w oprogramowaniu „DentalCAD” firmy exocad

Dzięki tegorocznej aktualizacji użytkownicy exocad mogą korzystać z programu „exocad DentalCAD 3.0 Galway”, który zawiera bibliotekę materiałów Ivoclar Digital Disc do pobrania (dentalshare).

1
 
26. Feb 2021

Idealne rozwiązanie do frezowania tlenku cyrkonu: nowy PrograMill DRY

Laboratoria dentystyczne, które chcą bezpiecznie i wydajnie frezować uzupełnienia z tlenku cyrkonu na miejscu, uznają nową jednostkę frezującą PrograMill DRY firmy Ivoclar Vivadent za idealne rozwiązanie.

 
20. Jan 2021

Ivoclar Vivadent i 3Shape zwiększają zakres współpracy

Ivoclar Vivadent i 3Shape intensyfikują wysiłki, mając wspólny cel, jakim jest opracowanie najlepszych możliwych rozwiązań w zakresie zdrowia jamy ustnej - dla dobrego samopoczucia pacjentów.

 
15. Dec 2020

System Ivotion Digital Denture otrzymał nagrodę ACP Product Innovation Showcase Award 2020

Ivoclar Vivadent Digital Denture System otrzymał nagrodę American College of Prothodontics (ACP) Annual Session Innovation Award 2020 podczas gali z okazji 50-lecia ACP Annual Awards 6 listopada 2020 r.

 
04. Nov 2020

IDS 2021 - Ivoclar Vivadent gospodarzem na wirtualnej platformie eventowej i w studio w Rheinterrassen

Firma Ivoclar Vivadent opracowała unikalną koncepcję umożliwiającą kontakt ze wszystkimi klientami, dystrybutorami i partnerami poza Międzynarodowymi Targami Stomatologicznymi (IDS) odbywającymi się w marcu 2021.

 
01. Sep 2020

Zaufanie buduje pewność: 10-letnia gwarancja IPS e.max®.

Ponad 150 milionów uzupełnień, trwałość na poziomie 96%, ponad 15 lat doświadczenia. Gwarancja IPS e.max jest równie obiecująca, jak sam materiał.

 
24. Mar 2020

International Expert Symposium 2020 goes virtual

Ivoclar Vivadent is shifting its International Expert Symposium 2020 on 12th and 13th June to an online format.

 
01. Oct 2019

Cervitec Liquid: teraz z udoskonaloną formułą

Nowa formuła płynu do pielęgnacji jamy ustnej Cervitec Liquid zawiera ksylitol oraz prowitaminę D-pantenol i 0,1% chlorheksydyny. Płyn Cervitec Liquid jest delikatny dla wrażliwych dziąseł, tkanek wokół implantów i błony śluzowej jamy ustnej.

 
23. Sep 2019

Helioseal F Plus - Skuteczny lak szczelinowy

Skuteczna ochrona bruzd i szczelin. Szybkie i wygodne lakowanie zębów u dzieci i młodzieży.

 
17. Sep 2019

Sprytny pomocnik w gabinecie stomatologicznym – użyty ponad 100 milionów razy

Dzięki specjalnej konstrukcji, retraktor warg i policzków OptraGate osiągnął status gwiazdy filmowej. Ten genialny, mały produkt jest przede wszystkim poręczny i wygodny. A teraz osiągnął 100-milionowy wynik sprzedaży. Ivoclar Vivadent świętował ten sukces wraz z gośćmi z różnych zakątków świata w swojej siedzibie głównej w Schaan.

 
22. Jul 2019

Uproszczona i szybsza aplikacja bondu

Adhese Universal to sprawdzony klinicznie, jednoskładnikowy, światłoutwardzalny materiał łączący stosowany w procedurach łączenia uzupełnień pośrednich i bezpośrednich od Ivoclar Vivadent. Może być stosowany do techniki samowytrawiania – Self-Etch, selektywnego trawienia szkliwa – Selective-Enamel-Etch oraz całkowitego trawienia szkliwa i zębiny – Total-Etch. Unikalna forma aplikatora VivaPen zapewnia szybką i wygodną aplikację Adhese Universal bezpośrednio w ustach pacjenta.

 
02. May 2019

Ivoclar Vivadent i 3Shape współpracują przy tworzeniu technologii obrazowania zębów

Aplikacja „IvoSmile” firmy Ivoclar Vivadent, oparta o technologię Rozszerzonej Rzeczywistości (AR), zostanie zintegrowana z aplikacjami firmy 3Shape które wspierają leczenie ortodontyczne oraz stomatologię zachowawczą. Obie firmy ogłosiły porozumienie o współpracy w zakresie wizualizacji komputerowych zabiegów stomatologicznych w tych obszarach.

 
11. Mar 2019

Tlenek cyrkonu: nowy blok dla użytkowników CEREC

IPS e.max ZirCAD MT Multi z tlenku cyrkonu przeznaczony jest do produkcji koron o wysokich walorach estetycznych i mostów trzypunktowych. Oprócz tego, że jest dostępny jako dysk, IPS e.max ZirCAD MT Multi jest teraz dostępny również w postaci bloków dla systemów CEREC i inLab.

 
11. Mar 2019

Rok biznesowy 2018

Ivoclar Vivadent - ekspert w dziedzinie stomatologii z Liechtensteinu - zakończył rok finansowy 2018 wzrostem obrotów. Łączna sprzedaż wyniosła 810 milionów franków szwajcarskich i w związku z tym przekroczyła ubiegłoroczną wartość o 1,3 miliona franków szwajcarskich. W pierwszej połowie 2019 roku firma przygotowuje się na przyszłość pod nowym kierownictwem: od 1 lipca 2019 roku Diego Gabathuler przejmie kierownictwo.

 
11. Mar 2019

3s PowerCure: Sztuka skuteczności przy wykonywaniu uzupełnień w odcinku bocznym

Technika nakładania warstw, szczególnie w przypadku wypełniania dużych ubytków, jest bardzo czasochłonna. Dentyści mogą teraz skrócić czas leczenia o ponad połowę, osiągając taką samą estetykę i funkcjonalność swoich wypełnień. System produktów 3s PowerCure jest kluczem do poprawy ich wydajności.

 
27. Feb 2019

IPS e.max ZirCAD Prime: redefinicja tlenku cyrkonu

Tylko niektórym markom produktów udaje się zrewolucjonizować rynek stomatologiczny. IPS e.max jest jedną z nich. Dziś Ivoclar Vivadent wprowadza na rynek IPS e.max ZirCAD Prime - materiał, który na nowo definiuje tlenek cyrkonu.

IPS e.max ZirCAD Prime
 
24. Jan 2019

Nagroda dla Roberta Ganleya

Zaledwie kilka miesięcy przed zmianami w Radzie Nadzorczej, CEO Ivoclar Vivadent Robert Ganley doczekał się uznania przez American College of Prosthodontists (ACP) za sposób zarządzania i wkład w przemysł dentystyczny.

 
21. Jan 2019

Bluephase G4

Stylowa, niezawodna i inteligentna: to Bluephase G4 - pierwsza lampa polimeryzacyjna Bluephase wyposażona w zautomatyzowany system pomocy.

 
04. Sep 2018

Ivoclar Vivadent ogłasza zmianę kierownictwa

Diego Gabathuler zostanie nowym dyrektorem generalnym Ivoclar Vivadent AG. Zastąpi Roberta Ganleya, który prowadzi firmę od 2003 roku. Pan Ganley pozostanie członkiem Rady Nadzorczej.

 
30. Aug 2018

Cervitec Gel ocena produktu

W badaniu przeprowadzonym wśród lekarzy dentystów oraz ich zespołów, uczestnicy badania zostali poproszeni o ocenę żelu do higieny jamy ustnej Cervitec Gel. 193 wypełnione ankiety pokazują, że użytkownicy są zadowoleni z optymalnej konsystencji materiału, jego smaku i formuły produktu Cervitec Gel.

 
03. Apr 2018

Lakier ochronny Cervitec Plus ponownie dostępny

Cervitec Plus jest lakierem ochronnym zawierającym 1% chlorheksydyny i 1% tymolu. Lakier zapewnia profesjonalne zwalczanie drobnoustrojów w przypadkach wysokiego ryzyka próchnicy. Zapewnia zaawansowaną ochronę wrażliwych obszarów i dlatego nadaje się do utrzymywania wysokiej jakości uzupełnień protetycznych o największej precyzji wykonania.

 
22. Mar 2018

Rok obrotowy 2017

Ivoclar Vivadent zakończył rok obrotowy 2017 osiągając przychody ze sprzedaży w wysokości 809 mil CHF. Sprzedaż wzrosła o 4,5 % w stosunku do roku 2016. Tempo wzrostu w walutach lokalnych wyniosło 3,3%.

 
01. Mar 2018

Nowość: kompozytowe bloki do skutecznego wykonywania estetycznych uzupełnień stałych

Powszechnie znana "rodzina kompozytów" Tetric powiększa się - nowe bloki kompozytowe Tetric CAD są już dostępne na rynku. Uzupełniają one szeroką ofertę bloków Ivoclar Vivadent. Wprowadzenie na rynek bloków Tetric CAD umożliwia wykonanie każdego rodzaju uzupełnienia metodą cyfrową dla każdego przypadku klinicznego z materiałów Ivoclar Vivadent.

 
08. Feb 2018

IV Międzynarodowe Sympozjum Ekspertów

Międzynarodowe Sympozjum Ekspertów skierowane jest do dentystów oraz techników dentystycznych. Mając za sobą bardzo udane jednodniowe sympozja organizowane w Berlinie (2012r.), Londynie (2014r.) i Madrycie (2016r.) firma Ivoclar Vivadent zdecydowała, że IV Międzynarodowe Sympozjum Ekspertów po raz pierwszy będzie trwało dwa dni.

IES Rome 2018
 
16. Nov 2017

Survey Fluor Protector S

Dentyści i zespoły praktyków ocenili właściwości lakieru Fluor Protector S w przygotowanej ankiecie. Ogółem oceniono 217 kwestionariuszy i wykazano: Fluor Protector S przekonuje użytkowników swoimi walorami.

 
14. Nov 2017

Tlenek cyrkonu: popularny materiał dostępny do stosowania w gabinecie stomatologicznym

Ivoclar Vivadent zaprezentował bloki IPS e.max ZirCAD LT na IDS 2017. Materiał ten usprawni praktykę stomatologiczną umożliwiając wykonywanie estetycznych monolitycznych uzupełnień z tlenku cyrkonu. Wprowadzenie dodatkowych kolorów poszerza spektrum zastosowania.

 
14. Jul 2017

Ivoclar Vivadent przejmuje Kapanu AG

Ivoclar Vivadent AG (Liechtenstein) przejął szwajcarski start- up, firmę Kapanu AG. Obie firmy zamierzają wspólnie pracować nad rozwojem innowacyjnych aplikacji stomatologicznych.

 
20. Mar 2017

Rok obrotowy 2016

Firma Ivoclar Vivadent zakończyła rok obrotowy 2016 raportując przychody ze sprzedaży w wysokości 775 mln CHF. Sprzedaż wzrosła o 2,1% w stosunku do roku poprzedniego. Wzrost wyrażony w walutach lokalnych wyniósł 0,6%.

 
20. Feb 2017

Cervitec Gel – zoptymalizowana formuła dla zwiększonej ochrony

Zoptymalizowany Cervitec Gel zawiera w swoim składzie chlorheksydynę, fluor, ksylitol i prowitaminę D-pantenol. Żel do higieny jamy ustnej firmy Ivoclar Vivadent pomaga utrzymać właściwą higienę zębów, dziąseł, tkanek miękkich wokół implantów i błonę śluzową jamy ustnej.

 
01. Feb 2017

Ivoclar Digital - Skonsolidowana wiedza o technologii cyfrowej

Ivoclar Digital to nazwa nowej marki opracowanej przez Ivoclar Vivadent, zapewniająca dentystom oraz technikom dentystycznym dostęp do najnowocześniejszych możliwych rozwiązań w procesie technologii cyfrowej. Koncepcja marki zostanie zaprezentowana podczas targów IDS 2017.

 
20. Oct 2016

Zenostar: Teraz jeszcze większa estetyka i wydajność

Barwione dyski o średniej translucencji Zenostar MT w kolorze MT od 1 do 4 są przeznaczone do wydajnej produkcji uzupełnień z tlenku cyrkonu. Infiltracja i suszenie wstępne nie są wymagane, co pozwala zaoszczędzić cenny czas.

 
02. Sep 2016

IPS e.max Ceram Selection: nowe masy Effect oraz materiały do charakteryzacji szkliwa

W ofercie IPS e.max® Ceram Selection znalazły się nowe materiały do charakteryzacji szkliwa oraz masy Effect, które charakteryzują się niezwykłymi kolorami i wyjątkowymi właściwościami optycznymi.

 
15. Apr 2016

Wyłoniono finalistów konkursu IPS e.max Smile Award

Finaliści konkursu IPS e.max Smile Award 2016 zostali wybrani. Dziewięć drużyn z podekscytowaniem oczekuje na rozdanie nagród, aby przekonać się w jakiej kolejności wstąpią na podium.

 
29. Mar 2016

Rok obrotowy 2015

Firma Ivoclar Vivadent zakończyła rok 2015 z globalnym przychodem ze sprzedaży w wysokości 759 mln CHF. W walucie lokalnej wzrost wyniósł 5,9% w porównaniu do roku poprzedniego, natomiast przychody wyrażone we frankach szwajcarskich spadły odpowiednio o 0,3%, czego przyczyną jest silna aprecjacja waluty szwajcarskiej.

 
22. Oct 2015

Wieland Zenostar MT

W skład systemu Wieland Zenostar Cyrkonia wchodzą dopasowane do siebie materiały, umożliwiające uniwersalne wykonanie uzupełnień z tlenku cyrkonu. System ten został powiększony o jeszcze jeden estetyczny materiał do wykonywania monolitycznych uzupełnień w odcinku przednim: Wieland Zenostar MT.

 
22. Oct 2015

Programat S1 1600

W konwencjonalnych piecach synteryzacyjnych kompletny proces synteryzacji trwa od pięciu do ośmiu godzin. Nowy Programat S1 1600 działa szybciej i bardziej wydajnie: pozwala synteryzować korony z IPS e.max ZirCAD lub Zenostar MO w czasie jedynie 75 minut. Jest to możliwe dzięki stosowaniu temperatur aż do 1600°C.

 
22. Oct 2015

IPS Style

IPS Style jest pierwszym materiałem ceramicznym zawierającym opatentowane oxyapatyty. Materiał ten został opracowany w celu zwiększenia efektywności pracy laboratoryjnej, łatwiejszego procesu przetwarzania oraz uzyskania naturalnej estetyki wykonywanych uzupełnień.

 
22. Oct 2015

IPS e.max CAD

Nowe bloki o średniej translucencji oraz nowy rozmiar bloków LT poszerzają ofertę materiałową Ivoclar Vivadent. Bloki MT swoją średnią translucencją są odpowiednie do wykonania uzupełnień o wysokiej jasności. Natomiast bloki IPS e.max LT obecnie są dostępne w rozmiarze A14.

 
22. Oct 2015

IPS e.max Ceram

Opracowane na nowo dentyny i brzegi sieczne IPS e.max Ceram umożliwiają osiągnięcie odpowiedniego poziomu jasności, także na translucentnych strukturach.

 
01. Sep 2015

OptraGate

Skuteczne odsunięcie warg i policzków podczas leczenia stomatologicznego - to pragnienie każdego dentysty. OptraGate umożliwia nie tylko względną izolację pola zabiegowego, ale stanowi również bardzo wygodne rozwiązanie.

 
01. Sep 2015

Bluephase

Ivoclar Vivadent wprowadza dwa nowe urządzenia: radiometr Bluephase Meter II oraz lampę polimeryzacyjną Bluephase Style M8

 
01. Sep 2015

Świat ceramiki

Firma Ivoclar Vivadent stworzyła nową interaktywną platformę internetową, umożliwiającą zdobywanie dodatkowych informacji i uzyskiwanie odpowiedzi na wyzwania stawiane współczesnym laboratoriom technicznym

 
14. Apr 2015

Adhese Universal Wet & Dry

Sukces materiału łączącego często uzależniony jest od techniki lekarza dentysty. Większość z tych materiałów wymaga zastosowania techniki łączenia “na mokro”. Tutaj materiał powinien być nakładany na trawioną i lekko wilgotną zębinę, aby uniknąć przesuszenia. Niezwykle trudnym zadaniem, jest ocenienie odpowiedniej wilgotności zębiny, tak, aby uzyskać najbardziej wytrzymałe połączenie.

Adhese_Universal_Wet_&_Dry
 
09. Mar 2015

Programat P710

Pełen innowacyjnych funkcji, nowy Programat P710, może robić więcej niż tylko wypalać. Innowacje obejmują Cyfrowego Asystenta Koloru (DSA) umożliwiającego dokładny dobór odcieni, możliwości telefoniczne oraz technologię podczerwieni zwiększającą niezawodność procesu.

Programat P710_PS_001
 
03. Nov 2014

Ugoda z Dentsply

Od października ubiegłego roku toczą się sprawy sądowe o naruszenie praw patentowych z powództwa Ivoclar Vivadent, w Stanach Zjednoczonych i Niemczech przeciwko Dentsply International Inc., Dentsply Prosthetics U.S. LLC, and Degudent GmbH ("Dentsply"). Dziś Ivoclar Vivadent ma przyjemność ogłosić, że osiągnęła rozstrzygające spór porozumienie z Dentsply, zgodnie z którym Ivoclar Vivadent odstąpi od trwających przeciwko Dentsply procesów, w zamian za co Dentsply wystąpi o licencje patentową i porozumienie o ugodzie z Ivoclar Vivadent.

 
10. Oct 2014

10 lat ewolucji w kompozytach

Tetric EvoCeram został wprowadzony na rynek 10 lat temu, jako uniwersalny kompozyt przeznaczony do wykonywania wypełnień w odcinku przednim i bocznym. Do dziś, z sukcesem wykonanych zostało ponad 100 milionów wypełnień na całym świecie. Zebrane dane kliniczne podkreślają ten sukces. To jest wyjątkowy powód dla Ivoclar Vivadent, aby świętować 10-tą rocznicę jego wprowadzenia.

 
02. Oct 2014

Variolink Esthetic

Nowy materiał - Variolink Esthetic jest światło- i dualnie wiążącym cementem kompozytowym, przeznaczonym do ostatecznego cementowania ceramicznych i kompozytowych uzupełnień protetycznych stałych.

 
16. Jul 2014

Bluephase Style wins the bronze award

The Bluephase Style curing light from Ivoclar Vivadent won the bronze medal at one of the most prestigious design competitions in the medical technology industry.

 
25. Jun 2014

2nd International Expert Symposium in London

Endorsed by the King’s College London Dental Institute, Ivoclar Vivadent hosted the International Expert Symposium ‘The Quality of Esthetics’ in London. World-renowned specialists discussed the latest materials and advanced clinical concepts to an audience of 750 delegates on 14th June 2014.

 
02. Jul 2014

Reference publication celebrates its 10-year anniversary

In time for the company’s international symposium in London, Ivoclar Vivadent published the new issue of the renowned specialist magazine Reflect, 2/2014. For the last ten years, Reflect has offered dental professionals throughout the world a platform for debate and exchange.

 
29. Apr 2014

Programat EP 5010 i EP 3010

Ivoclar Vivadent wprowadza nową generację pieców do tłoczenia: dwufunkcyjne piece Programat EP 5010 i EP 3010. Oba modele są optymalnie skoordynowane z firmowymi materiałami do tłoczenia ceramiki.

 
16. May 2014

Ivoclar Vivadent executes Patent License Agreement with Henry Schein

On May 15, 2014 Ivoclar Vivadent announced that it has recently licensed several of its patents to Henry Schein, Inc. The royalty-bearing license agreement enables Henry Schein to use the rights protected by United States Patent Nos. 7,604,759 and 8,141,217, and several related foreign patents that cover zirconium oxide dental blanks and methods of processing those blanks.

 
28. Mar 2014

Adhese Universal

Firma Ivoclar-Vivadent wprowadziła na rynek swój nowy produkt Adhese Universal, jednoskładnikowy, światłoutwardzalny, uniwersalny materiał łączący stosowany w procedurach łączenia uzupełnień pośrednich i bezpośrednich.

 
12. Mar 2014

Michael Hammer new Managing Director of Wieland Dental

Michael Hammer takes over the management of Wieland Dental in Pforzheim. He succeeds Torsten Schwafert, who left the company at the end of February.

 
21. Feb 2014

Ivoclar Vivadent settles its patent suit against Talladium with license agreement

Today, Ivoclar Vivadent announced that it will dismiss its patent infringement lawsuit against Talladium after signing a license agreement covering certain zirconia discs sold or made by Talladium.

 
20. Feb 2014

Ivoclar Vivadent files ITC complaint against Dentsply

Ivoclar Vivadent (“Ivoclar”), the innovator and manufacturer of IPS e.max products, announced today that it has filed a complaint with the U.S. International Trade Commission against Dentsply International and its affiliates.

 
23. Jan 2014

International Expert Symposium

Inspired by the success of the first International Expert Symposium held in Berlin in 2012, Ivoclar Vivadent will host the second symposium of this kind on 14 June 2014. This time, the event will take place in London.

 
27. Nov 2013

High accolade for Robert Ganley

On 1 November 2013, Robert Ganley was inducted as Honorary Fellow into the International College of Dentists (ICD). The accolade was awarded in honour of Mr Ganley’s outstanding and meritorious service to the dental profession and community.

Robert Ganley
 
19. Nov 2013

Support for the victims of the typhoon in the Philippines

Ivoclar Vivadent AG will donate 200,000 USD to support the people in the Philippines affected by Typhoon Haiyan with immediate relief measures.

 
31. Oct 2013

Ivoclar Vivadent Files Patent Suit Against Dentsply and DeguDent GmbH

Ivoclar Vivadent, makers of IPS e.max® products, announced today that they have filed a patent-infringement lawsuit in the United States District Court for the District of Delaware against Dentsply International Inc., Dentsply Prosthetics, and DeguDent GmbH.

 
29. Oct 2013

Robert Ganley new Honorary Director of the ACP Education Foundation

The American College of Prosthodontists recognized Ivoclar Vivadent AG CEO Robert Ganley as Honorary Director of the ACP Education Foundation.

 
09. Oct 2013

New subsidiary in Russia

Ivoclar Vivadent has founded a subsidiary in Russia, enhancing its presence in growing markets.

 
04. Jul 2013

Awards show AACD

Ivoclar Vivadent has been recognized for excellence, innovation and leadership in cosmetic dentistry by the American Academy of Cosmetic Dentistry.

 
14. May 2013

New Chief Technology Officer

Dr Thomas Hirt, Director of Organic Chemistry at Ivoclar Vivadent, will succeed Dr Volker Rheinberger as Chief Technology Officer (CTO) at the beginning of June 2013. Dr Rheinberger will step down from day-to-day operations and become a new member of the company’s Supervisory Board.

 
29. Apr 2013

Collaboration with Zimmer/Zfx

Ivoclar Vivadent has again expanded the partnership program with milling centres for digital dental applications. The latest member to the Authorized Milling Partner program is Zimmer/Zfx, an international supplier of CAD/CAM solutions.

 
03. Apr 2013

Ground-breaking ceremony for new production plant

In the presence of state and local government officials, Ivoclar Vivadent officially broke ground today for a new production plant at its premises in Bürs, Austria. Due to the increase in production capacity, 30 additional jobs will be created. The investment amounts to around five million euros.

 
14. Mar 2013

Collaboration with Camlog

Ivoclar Vivadent has entered into a collaboration agreement with Camlog under the Authorized Milling Partner program. This collaboration is an opportunity for dental laboratories to capitalize on the strengths of both companies. Whilst Ivoclar Vivadent is a leading company in esthetic prosthetic solutions, Camlog is a leading supplier of implant systems.

 
11. Mar 2013

The 2012 business year

Ivoclar Vivadent has completed the business year 2012 with a sales increase of 4%. The product segments of all-ceramics, equipment and luting materials were the main forces driving this growth.

 
11. Mar 2013

New product categories

Ivoclar Vivadent has divided its product portfolio into three major categories. This has been done with the aim of making it easier for dental professionals to find their way around the company’s product range. The categories have been created on the basis of the different treatment and working procedures in the dental office and laboratory.

Logo_New categories_e_V
 
29. Jan 2013

Ivoclar Vivadent at IDS 2013

Ivoclar Vivadent is inspired by a passion for practice-oriented products and market-specific innovations. The company is again demonstrating its innovative strength at this year’s IDS.

 
15. Jan 2013

Prof Dr Heinrich Kappert retired

After ten years as Sector Manager R&D Technologies at Ivoclar Vivadent, Prof Dr Heinrich Kappert retired in December 2012.

 
21. Nov 2012

Acquisition of Wieland Dental

With the acquisition of Wieland Dental, Ivoclar Vivadent strengthens its position in the field of all-ceramics. Ivoclar Vivadent, headquartered in Schaan, Liechtenstein, announced the acquisition of Wieland Dental today. The acquisition is planned to be completed in the fourth quarter of 2012.

 
15. Nov 2012

New building

Ivoclar Vivadent AG has invested about 20 million Swiss Francs in its Headquarters in Schaan this year. The most recent project is the newly inaugurated building on the company premises, thus resolving the shortage of space.

 
01. Oct 2012

International Expert Symposium by Ivoclar Vivadent

Ivoclar Vivadent hosted a prestigious professional education event in Berlin on 15 September 2012: At the International Expert Symposium, fourteen world renowned specialists discussed the topical theme of “All-Ceramics meets Implant Esthetics”.

 
05. Jun 2012

New Chief Financial Officer

Today, Ivoclar Vivadent has announced that, effective 4 June 2012, Franz Berger has been appointed as the new Chief Financial Officer (CFO) and Member of the Corporate Management of the Ivoclar Vivadent Group.

 
15. May 2012

International Expert Symposium

Under the heading “All-Ceramics meets Implant Esthetics”, Ivoclar Vivadent will hold an International Expert Symposium in Berlin on Saturday, 15 September 2012. The symposium is aimed at dentists and dental technicians.

Inserat_ExpertenSymposium_e
 
05. Apr 2012

The 2011 business year

Ivoclar Vivadent completed the year 2011 with very good sales in global market regions and key product categories. However, the appreciation of the Swiss franc weakened the positive result, leading to a sales drop of 4%.

 
08. Mar 2012

Website for mobile phone or tablet PC

The Ivoclar Vivadent website has been optimized to feature a format compatible with mobile phones and tablet PCs. Users can now access the content of the website much more easily and conveniently while on the road.

Mobile compatible website
 
21. Dec 2011

Cementation Navigation System

In response to the increasing popularity of the mobile internet, Ivoclar Vivadent has developed a new app version of the Cementation Navigation System. The new app allows users to gain an overview of the cementation options also during breaks or while on the move.

Cementation Navigation System
 
07. Sep 2011

Bluephase Style

Ivoclar Vivadent presents the smaller and handier version of the tried-and-tested Bluephase curing light: Bluephase style. Given the light’s ergonomic shape and its low weight, Bluephase style suits the hands of men and women.

 
21. Mar 2011

IPS e.max Press Abutment Solutions

Implant-retained hybrid restorations can now be produced in the press technology – thanks to IPS e.max Press Abutment Solutions from Ivoclar Vivadent. Two different solutions involving lithium disilicate glass-ceramics in conjunction with a titanium base are available to users.

 
21. Mar 2011

Programat EP 5000 and EP 3000

Ivoclar Vivadent has equipped its press and ceramic furnaces Programat EP 5000 and EP 3000 with a series of new technological features and functions. This includes Power Saving Technology, Thermo Shock Protection and Cooling Shock Protection. At the same time, the EP 5000 has been fitted with an optimized user interface and the EP 3000 with a new keypad design.

 
21. Mar 2011

Ivoclean

Ivoclean from Ivoclar Vivadent effectively cleans the bonding surfaces of prosthetic restorations after intraoral try-in. The paste is easy to use and can be universally applied.

 
21. Mar 2011

Cementation Navigation System

The Cementation Navigation System, a new multimedia application from Ivoclar Vivadent, offers dentists practical orientation and guidance in the selection of the best luting material for each case.

 
21. Mar 2011

Callisto Implant 33 and Colado NC

Ivoclar Vivadent expands its alloy range with two new alloys: Callisto Implant 33 and Colado NC. The alloy Callisto Implant 33 enables dental technicians to fabricate high-strength, cost-efficient frameworks. Colado NC is an economically attractive alloy which offers easy and convenient processing.

 
21. Mar 2011

Tetric EvoCeram Bulk Fill

Tetric EvoCeram Bulk Fill is the new composite for the direct restoration of posterior teeth. This material enables cavities to be filled with increments of up to 4 mm.

 
21. Mar 2011

IPS Empress Direct Color und Opaque

Ivoclar Vivadent launches two new materials for the individual characterization of highly esthetic restorations: IPS Empress Direct Color and Opaque. Both materials can be used for anterior and posterior restorations.

 
21. Mar 2011

Helioseal F and Helioseal Clear

Ivoclar Vivadent has further developed the design of the syringes in which the fissure sealants Helioseal F and Helioseal Clear are supplied. Due to the new syringes, these products are easier to dispense and apply.

 
21. Mar 2011

Proxyt

The new Proxyt pastes clean even more effectively and gently, due to their advanced formula. The pastes are designed for professional, needs-oriented cleaning and polishing of teeth, restorations and implant-supported dentures.

 
24. Feb 2011

Tetric EvoCeram

Tetric EvoCeram, the light-curing, universal nano-hybrid composite from Ivoclar Vivadent, has undergone a comprehensive redesign. Furthermore, Tetric EvoCeram is available in three new shades. The clinically proven composite impresses users with its well-balanced composite technology.

 
31. Aug 2010

IPS e.max Press Impulse

Ivoclar Vivadent’s IPS e.max Press ingots are now also available as Impulse ingots. They are offered in three different brightness values and two opalescent shades - and are used in the fabrication of partial crowns, single crowns as well as bridges.

 
31. Aug 2010

IPS e.max CAD-on technique

What makes the new CAD/CAM-based processing technique IPS e.max CAD-on so special is that it involves a combination of the materials lithium disilicate and zirconium oxide. The lithium disilicate glass-ceramic IPS e.max CAD stands for high strength and esthetics. restorations.

 
23. Jul 2010

Stratos

The new CD-ROM “Precision, Function, Design” from Ivoclar Vivadent presents the functionality of the masticatory system and dental articulators in easy-to-follow multimedia form.

 
18. Aug 2010

IPS InLine One

IPS InLine One is a modern one-layer metal-ceramic for quick and efficient layering on the most popular ceramic alloys. With the IPS InLine One one-layer metal-ceramic from Ivoclar Vivadent, dental technicians can achieve their layering in one single working step. This offers a wealth of advantages: The time-savings are considerable and the material consumption is clearly reduced.

IPS InLine One
 
10. Aug 2010

Cervitec Liquid

The ready-for-use, antibacterial mouth rinse Cervitec Liquid from Ivoclar Vivadent allows bacteria to be controlled effectively: It contains 0.1% chlorhexidine, xylitol and essential oil. Furthermore, Cervitec Liquid is alcohol-free and therefore suitable for sensitive patients who need to avoid alcohol because of age-related, cultural, religious or medical reasons. One of Cervitec Liquid’s distinctive features is its pleasant taste, which promotes patient compliance.

 
08. Jan 2010

ExciTE F and ExciTE F DSC

ExciTE F and ExciTE F DSC are fluoride-releasing total etch adhesives from Ivoclar Vivadent. The choice of the product to use depends on whether or not the curing light will be able to cure the adhesive. In addition to being supplied in bottles and single-dose vessels, ExciTE F is now also available in the new VivaPen delivery form.